S.S.S

Elektronik Sigara, dumansız, buharlaştırıcı bir cihazdır. Hava sensörü, sigaranın bir ucundan hava çekildiğinde bunu algılar ve entegre devreye bildirir. Devre derhal gücü açar ve cihazın “atomizer” adı verilen bölümündeki yüksek frekanslı titreştirici kısmı devreye sokar. Bu kısımda bulunan tugsten – wolfram yani rezistans teli derhal ısınır ve temas halindeki alkaloit sıvısını yüksek frekanslı pompa ultrasonik bir titreşim oluşturarak partikülleri 1 mikron boyutunda olan bir tür soğuk duman benzeri buhar yaratır. Oluşan soğuk buhar, çekilmekte olan hava ile birleşir ve kartuş aracılığı ile dışarıya çıkarılır. Kartuşun içindeki sıvı bitki özlü içeriğe sahiptir, verdigi etki olarak normal sigaralardan farklı olmamakla beraber sigarayı kullanana ferahlık verir ve sigara içme isteğini tatmin eder ve böylece onlara mutlu ve dinlenmiş olarak sigara bırakma yolunu da açar. Kartuşun içindeki alkoloit sıvısı etanol, su, tütün çiçeği, esans, nikotin’den oluşmaktadır. istenildiğinde nikotinsiz olarak da kullanılır. Cihaz tütün mamüllerinde bulunan kanserojen maddeleri ihtiva etmez içermez. Verdiği etki olarak normal sigaralardan farklı olmamakla birlikte, sigara markası degiştirmiş izlenimi uyandırabilir. İçerisindeki kartuşlar, nikotin seviyesine göre sınıflandırılmıştır. Sigara kullanım oranına göre belirlenen seviyeden başlanıp, sıfır nikotine doğru azaltarak kullanılan kartuşlar sayesinde vücut sıgara bağımlılıgından kurtulur. Ve istenirse sıfır nikotinle sigara içme alışkanlığına sıfır zararla devam edilebilir. Günümüzde 2017 itibari ile tüm tütün üreticilerinin normal sigaraları rafa kaldırıp elektronik sigara üretimine geçeceği konuşulmaktadır.

E-Sigaranın kurulumu ve kullanımı oldukça basittir,Keza her ürünün kurulum ve kullanım videoları mevcuttur. Atomizor ve pili çevirerek birleştirin, kartuşunuza taşmayacak miktarda likiti doldurun ve atomizöre de 2 damla likiti ıslatma amaçlı döküp, kartuşunuzu atomizöre takın. Şimdi e-sigaranızı kullanmaya hazırsınız. Elektronik Sigaradan içinize nefes çektiğinizde elektronik devre otomatik olarak çalışmaya başlar; başlıktaki ışık normal sigara içiyormuşsunuz gibi kırmızılaşır. İçinize nefez çekmeyi bıraktığınızda elektronik devre otomatik olarak durur ve başlıktaki kırmızı ışık da söner. Eğer başlıktaki ışık mavi renk yanmaya başlarsa bilin ki pili şarj etme zamanınız gelmiş demektir. Pili şarj etme için çevirerek şarj aletine takın. Gösterge ışığının kırmızıdan yeşile dönmesi pilinizin tamamen şarj edildiğini gösterir. Size gönderdiğimiz ürün kendiliğinden full şarjlı olarak teslim edilir, ilk şarjı sonuna kadar tükettikten sonra düzenli kullanımda şarj etme süresi 2-3 saat olmalıdır. Şarj aleti 100-240V, 50/60Hz’de normal voltajla çalışır. Kartuşların hepsi yeniden doldurulabilir şekilde üretilmiştir. Zevkinize göre seçtiğiniz aromalı likitler ile doldurulup kullanılabilir. Günde bir paket sigara kullanan bir kişi icin ortalama ayda 1,5 adet(15 ml) likit tüketimi yeterli olmaktadır.

E-sigara’nın uç kısmında ki bu bölüm değiştirilebilmektedir. Bu kısımda tütün alkaloiti katılmış bir kartuş bulunmaktadır. İnsan sağlığına zararlı katran ve kanserojen maddeler içermez. E-sigara’dan her nefes çekişinizde, sigarayı bırakmaktan dolayı ihtiyaç duyacağınız nikotini ve esansı sağlar. Kartuş özel olarak üretilmiş tütün alkaloitini barındırır. E-sigara’yı kullandıkça kartuş bir süre sonra biter ve yenisi ile değiştirmek gerekir. Bir kartuşun ömrü 2-3 paket sigaraya denk gelir. Bu kartuşların değişik miktarda nikotin ihtiva edenleri mevcuttur. Yüksek seviye nikotin (26mg.), orta seviye nikotin (16mg.), düşük seviye nikotin ve sıfır nikotin (0 mg.). Her kullanıcı kendine uygun kartuşu seçebilir. Sigarayı bırakmak isteyenler yüksek seviyeli kartuştan başlayıp, sıfır nikotinli kartuşa kadar düşmelidirler. Sıfır nikotinli kartuşa düştükten sonra, diğer tiryakilik alışkanlıklarından da tamamen kurtulmak için e-sigaraya bir süre daha devam etmeleri çok faydalı olur. Bu açıklamaları yavaş yavaş geride bırakmak gerekecektir. Kartuş sistemi 2015 başı itibarı ile üretimden yavaş yavaş kaldırılmaktadır ve tüm eleoktronik sigara modelleri akuple ve demonte olarak atomizer sistemli üretilmektedir.

1- Elektronik sigarayla sadece vücudunuzun nikotin ihtiyacını karşılar diğer bütün zararlı yan etkilerden etkilenmezsiniz.
2- E-sigara sağlığa zararsız, %100 gerçekçi bir sigara simülatörüdür. Şu anda kullandığınız sigaranın her şeyini taklit eder.
3- Hiçbir şekilde koku, duman, katran, kül bırakmadan rahatlıkla her yerde kullanabileceğiniz bir üründür.
4- Nikotin ve Aroma içerir. Kanserojen maddeler bulundurmaz. Nikotinsiz likitleri bulunur.
5- İki gün içinde akciğerlerinizde ve vücudunuzda daha fazla oksijen dolaştığını fark ettirir.
6- Normal sigara aylık kullanımında edilen masrafın %10 masraf gerektirir.
7- Kapalı alanlarda (ev, araba, iş yerleri vs.) rahatsızlık vermeden kullanılabilir.

Başlangıç olarak yüksek seviyede nikotin likidi ile başlayıp 1 ay sorasında düşük nikotinli likidlere geçersiniz ve 2. ayın sonunda ise nikotinsiz likit alıp, bir hafta kullandığınızda sigaradan tamamen kurtulmuş olursunuz. Artık vücudunuzun nikotin isteği kalmayacaktır.Hatta normal sigaranın tadı ve kokusu size kötü gelecektir.

Elektronik sigara modeli seçerken günlük normal sigara kullanımınıza göre uygun bir model, bunu takip edecek şekilde duman ayarı yapabileceğiniz bir model ve aynı zamanda şarj sıkıntısı yaşatmayacak bir model seçmelisiniz.Teknolojiyi yakındna takip eden birisi iseniz app uygulamalrı olan elektronik sigara modellerini tercih ederek günlük sigara içiminizi kaç çekimlik şarjınızın kaldığını pil şarz süresini telefondan veya bilgisayarınızdan takip edebilirsiniz.Tüm e-sigara modelleri ile tatmin edici tat ve yüksek duman verimi alarak, gerçek sigara içim hissi edinir ve rahatlıkla sigarayı bırakabilirsiniz.

Li-iyon pil cep telefonlarında kullanılan piller gibi ileri teknoloji ile üretilmiştir. Bu sayede pil kullanılmadığı zaman şarjını kaybetmez ve nikel pillerden daha uzun süre kullanılabilir. Bu pil e-sigara ile birlikte gelen orijinal şarj cihazı ile şarj edilebilir. Pilin ucunda ki LED ışık e sigaradan her nefes çektiğinizde, aynı sigaranın ucunda ki ateş gibi yavaş yavaş yanar ve söner. Böylece sigara ateşini simüle eder. Ki bu ışık eski model elektronik sigaralarda mevcuttur. Bu ışık aynı zaman da pilin şarj durumunu gösterir. Kendi kendine yanıp sönerse pilin tekrar şarj edilmesi gerektiğini belirtir. E-sigara, paslanmaz çelik gövde, atomizasyon odacığı, lityum iyon pil yuvası, mikro elektronik devre ve yüksek duyarlıktaki bir reseptörden oluşur. Cihazın ucunda, çalışırken yanan bir gösterge ışığı vardır.Bu gösterge ışığı e sigaranın pil modeline göre şarzını, kaç nefes çekim yaptığınızı ve ohm gücünü göstermektedir.

– Normal sigarada bulunan insan vücudu için zararlı kanserojen maddeleri içermez .
– Duman üretmediği için karbon monoksit gibi 5000’e yakın kimyasal içerikli ve zararlı maddeleri ortaya çıkarmaz.
– Etraftakiler ve çevre için tamamıyla zararsızdır. Pasif içiciler için bir tehlike yaratmaz
– Yangın çıkarma tehlikesi yoktur. Sigara içilmesi yasak yerlerin çoğunda kullanılabilir.

Sitemizdeki tüm ürünlerin özellikleri ve teknik bilgileri, elektronik sigara setlerinin detaylı paket içerikleri ve resimleri, tüm setlere ait yedek parça ve dolum sıvısı temini ziyaretçilere detaylı olarak sunulmuştur. Tüm esigaraların parça garantileri mevcuttur. Alışveriş öncesi ve sonrası teknik destek ile elektroniksigaramist.com, müşterilerine olumsuz süprizler yaratmaz.

18 Yaşında küçükler, Sigara bağımlısı olmayanlar, Hamile bayanlar, Kalp ve damar hastaları.

Bataryanız veya pilinizin şarjı bitmiş ise veya gereğinden fazla azalmış ise duman verimi düşebilir.
Atomizerin resistansı diğer bir ismiyle coil ömrü tükenmiş olabilir yedeği ile değiştirmelisiniz.
Kullandığınız e likit sahte olabilir.

Sigaranın, vücudun çeşitli organlarında yaptığı tahribat ve kanserin yanında cilt sağlığı ve güzelliğinize de zararları vardır. İşte sigaranın zararları.
• Ağız kokusu yapar, diş ve diş eti hastalıklarına yol açar.
• Dudak, yanak ve gırtlak kanserine neden olur. Hatta sigarayı yakmadan dudağında taşıyan yada tütün çiğneyenlerde de ağız için kanserleri görülür.
• Dilde, tat alma duyusunda bozulmalar olur.
• Beyin hücrelerinin ölümüne yol açar. Öğrenme bozuklukları, hafıza zayıflığı ve erken bunama görülür.
• Göz merceğinin saydamlığının azalmasına yani katarakta sebep olur.
• Cildin yapısının bozulmasına neden olur. Leke ve kırışıklık oluşur. Selülitlere sebep olur.
• Burunda koku alma duyusu azalır.
• Sinüzit, farenjit, bademcik ve orta kulak iltihabı gibi üst solunum yolu hastalıklarına yol açar.
• Damar sertliğini hızlandırır. Beyin ve kalpte damar tıkanıklığına neden olur. Kalp krizi ve tansiyon yükselmesi görülür.
• Erkeklerde iktidarsızlığın başlıca sebeplerindendir. Ayrıca mesane kanserinin önemli nedenlerindendir.
• Akciğerlerde çeşitli hasarlara, astım ve kronik bronşit gibi hastalıklara neden olur. Bronşlarda ve akciğerlerde birçok çeşit kanserin oluşmasına neden olur.
• Gastrit, ülser ve reflü hastalığına sebep olur. Mide ve yemek borusu kanserine yol açar.
• Gebelikte tüketilen sigara düşük doğumlara ve bebekte gelişme geriliğine neden olur.
• Erken menopoz ve rahim kanserinin sebebidir.
• Parmaklarda sararmaya ve tırnaklarda zayıflamaya yol açar.
• Kemik erimesine neden olur.
• Burger hastalığına sebep olur. Bu hastalık, el ve ayaklardan başlayarak tıkanıklığa yol açar ve uzuvların kesilmesi gerekir.
• Vücutta yorgunluk, uykusuzluk hali, stres, gerilim, performansta düşme ve reflekslerde azalma görülür.
• Pankreas kanseri riski artar.
• Hastalık, yara ve ameliyat tedavileri uzun sürer.
• Kullanılan ilaçları etkisizleştirebilir.
• Bütçenize yük olur, çevre kirliliğine yol açar, yangınların en önemli sebeplerindendir.
• Çocuklarınız kanseri önleyen genlerden yoksun hayata gelir.
• Hamilelerde %10-15 eksik kiloda doğuma ve bebek zeka eksikliğiyle doğar.
• Çevrenizdekileri de bu zararları verirsiniz. Çocuğunuzun sigaraya başlama oranı daha fazladır.

– E-likit: E sigara dolum sıvısıdır ve 1 adet 10ml, 20ml, 30ml, 50ml, şişe şeklinde değişmektedir.
– Atomizer: Tüm esigara atomizerleri ortalama 1-3 ay süreç sonrası performansını yitirir, kullanıma devam edilebilir fakat ilk kullanımdaki performans istenilir ise yeni atomizer alınır.
– Kartuş: Likit saklayan içerisinde pamuk bulunduran kartuşların adeti 1 ay kullanılabilir. Tank sistem içerisinde pamuk bulunmayan ve sadece likit saklayan kartuşlar ise sınırsız müddet kullanılabilir.2015 Sonrasında üretimi durdurulmuştur.
– Batarya: Tüm esigara bataryaları 300-500 sarj ömrüne sahiptir. İnce tip e sigaralar daha sık şarj edileceğinden ortalama 5 ay, kalın tip esigara pilleri ise ortalama 1-2 sene kullanılabilirler.Elektronik sigara pilin mah gücüne bağlıdır.

Elektronik sigaralardan arka arkaya sertçe ve uzun nefes çekilirse veya atomizerler kuru kullanılırsa bu durum oluşabilir. Isınmış olan atomizerinizi 1 dakika dinlendirin ve yeniden kullanmaya başlayın.