Gençler arasında E-sigara ve Elektronik Sigara Kullanımında Artış

Gençler arasında E-sigara ve Elektronik Sigara Kullanımında Artış

Gençler arasında E-sigara ve Elektronik Sigara Kullanımında Artış

 

Gençler arasında E-sigara  kullanımı 2013 yılından bu yana üç kat arttı ve tütün ürünleri sigara gençler sayısı Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından Perşembe günü yayınlanan bir araştırmaya göre, bir nesil ilk defa artmıştır. Raporda, orta ve lise öğrencileri fazla 2,4 milyon şimdi sayı ise, yıl öncesinde kadar 780.000 den, e-sigara duman 2014 2013 e-sigara ve nargile boruları kullanılarak öğrenci sayısında bir “vurucu bir artış bulundu” Nargile 1,5 milyona katına kim duman. CDC, 2011 yılında kendi kullanımı için kayıt verilerini başladığından beri ilk kez, e-sigara rapora göre, popülerlik açısından tütün başka bir biçimde aştı.

 

Newsweek deneyin: abonelik teklifi “Biz farklı tütün ürünleri ile Patlat-A-Mole oynamaya yaşıyorsanız,” Tom Frieden, CDC Direktörü, Perşembe günü bir basın toplantısında sırasında söyledi. O tütün kullanımı her yaş ve tehlikeli olduğunu da sözlerine ekledi “nikotin bağımlılığı genellikle ömür boyu bir sorundur.” Tütün kullanımı Hastalıklar CDC göre, ABD’de önde gelen ölüm önlenebilir nedenlerdir. Tütün beyinleri hala orta ve lise boyunca gelişmekte olan gençler, özellikle arasında bağımlılık yapar. “Sadece bir yıl içinde bu tütün ürünleri kullanan çocuk sayısında yaşanan bu uptick görünce … derinden endişe verici olduğunu” Frieden hafıza ve dikkat noksanlıkları ergenlikte sigara bağlantılı olmuştur sözlerine ekledi.

 

Geleneksel sigara purveyors aittir birçoğu e-sigara şirketleri tarafından agresif pazarlama: artışın nedeni. Frieden çabalarını sözde “Mad Men e-çiğ reklamverenler ürünler tütün şirketlerinin 1950’lerde düzenli sigara için yaptığı gibi, çekici görünüyor yapmak için seks ve lezzet kullanarak söyleyerek,-sigara e gel”. CDC ayrıca tütün şirketleri “agresif” piyasa nargile boru ve tütün diyor, ama onlar Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) himayesinde düşmek diğer tütün ürünleri, aksine, düzenlenmemiş kalır.

 

Sadece lise öğrencisi bir çeyrek altında tütün çeşit kullanmak olarak CDC çalışma, 2011 ve 2014 yılları arasında, geleneksel sigaralar da dahil olmak üzere toplam tütün kullanımının hafif bir artış bulundu. 2014 yılında, lise öğrencilerinin yüzde 9.2 e-sigara kullanılan 13.4 ve yüzde nargile kullanılan yüzde 9,4 ile karşılaştırıldığında, sigara kullanılır. Frieden çocuk tütün kullanımında düşüş ve e-sigara kullananların artış arasında hiçbir bağlantı olmadığını söyledi.

/ Genel / Etiketler: , ,

Paylaş Yazıyı

Hakkında Yazar

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Bir Yanıt Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir