Joyetech Elektronik Sigara

Joyetech Elektronik Sigara

Joyetech Elektronik Sigara detaylı anlatım

Elektronik sigara, sigara bağımlılığından kurtulmak için geliştirilen en önemli cihazların arasındadır. Basitçe anlatımı ile elektronik sigaralarda duman yerine buhar meydana gelmektedir. Elektronik sigaralardaki buharda nikotin bulunabilmektedir. Joyetech elektronik sigara da bu cihazların en önde gelen markalarından biridir. Bu cihazla bulunan hava sensörü, sigaranın bir ucundan hava çekilir çekilmez algılamakta ve entegre devreye bildirmektedir. Devde de hemen gücü açarak cihazın “atomizer” olarak adlandırılan bölümünde bulunan yüksek frekanslı titreştirici bölümü devreye sokmaktadır. Bu bölümde tugsten – wolfram teli vardır ve bu tel hemen ısınarak temas halinde olduğu alkaloit sıvısını bularlaştırmaya başlamaktadır. Meydana gelen soğuk buhar da çekilmekte olan hava ile birleşmektedir. Elektronik sigaralara kartuş bulunmaktadır ve bu kartuşların içindeki alkaloit sıvısı propilen glikol, etanol, su, tütün çiçeği, esans ve nikotinden meydana gelmektedir. Elektronik cihazlar tütün ve tütün ürünlerinde bulunan kanserojen maddeleri içermemektedir. Ancak verdiği etki normal sigaralardan farklı değildir. Elektronik sigarada bulunan kartuşlar nikotin seviyelerine göre sınıflandırılmaktadır. Bu kartuşlar sigara kullanım sıklığına göre belirlenen bir seviyeden başlamakta ve sıfır nikotine doğru devam etmektedir. Böylece vücut sigara bağımlılığından kurtulabilmektedir. Üstelik arzu edilirse sıfır nikotinle sigara içme alışkanlığı zararsız bir şekilde devam ettirilebilmektedir.

Joyetech Elektronik Sigarada Karbonmonoksit Yoktur

Joyetech elektronik sigara, insan sağlığına zararlı olan kanserojen maddeleri olmadan insana sigara içme alışkanlığını sürdürmesine imkan sağlamaktadır. Ancak asıl amaç sigara bağımlığından kurtulmaktır. Elektronik sigaralarda duman yoktur ve bu nedenle de karbon monoksit gibi 4 bine yakın kimyasal içeriğe sahip ve zararlı maddeleri çevreye yaymamaktadır. Bu özellikleri nedeni ile de elektronik sigaraların çevresine verdiği zarar yok denecek kadar az olmaktadır. Kaliteli elektronik sigara satın alındığında da yangın çıkarma riskinin çok az olduğu bilinmelidir. Joyetech firması, sektörde yenilikleri ile bilinmektedir. Markanın ürettiği ürünlerdeki en önemli özelliği de taşınabilir olmasıdır. Gerçek sigaradaki gibi bir duman veren markanın elektronik sigarası ile yeterli duman elde edilebilmektedir. Dolayısı ile gerçek sigara kesinlikle istenmemektedir. Taşınabilir şarj ile donatılan bu ürünün kutusu da akıllı cep telefonu kutusu kadar olmaktadır. Dolayısı ile taşınması da son derece kolaydır. Ayrıca kutusunda da şarj olduğu için şarjının bitmesi gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Gerçek sigara büyüklüğünde tasarlanan Joyetech markasının elektronik sigara modelleri, çok rahat taşınabilmektedir. Otomatik tipte tasarlananlar nefes çekilir çekilmez devreye girmektedir. Farklı modeller gibi elektronik sigaranın devreye girmesi için düğmeye basılmasına gerek yoktur. Bu da Joyetech’in elektronik sigarasını benzerlerinden ayrı tutan özelliklerinin arasında gelmektedir. Joyetech, değiştirilebilir sistemli olarak tasarlanmıştır. Markanın elektronik sigaralarını kullanıcılar hızlı bir şekilde kontrol edebilmektedir. Ayrıca kullanıcı kendi atomizerini kendisi belirleyebilmektedir. Eğer atomizer kırıldıysa bu kez de yanlıca atomizer kafasının değiştirilmesi yeterli olmaktadır.

Kalitesiz Ürünlere Dikkat

Joyetech elektronik sigara, lityum-iyon pil tarafından desteklenmektedir. Pili şarj etmek için kutunun içinde şarj bağlantı noktası bulunmaktadır. Ayrıca şarj göstergesi vardır. Pil tamamen şarj olduğunda, şarj göstergesi sönmektedir. Şarj zayıfladığında gösterge ışığı kırmızı renge bürünmektedir. Bu durumda cihazın yeniden şarj edilmesi gereklidir. Elektronik sigaralar düzgün tasarlandığında herhangi bir sorunla karşı karşıya gelinmemektedir. Özellikle kartuşun içeriğinde bulunan propilen glikoy buharlaştırıldığında zararsızdır. Ancak rezistans fazla bir ısı ürettiğinde propilen glikol değişime uğrayarak kanserojen etki göstermesi mümkündür. Bu nedenle kaliteli ürün alınmalıdır. Elektronik sigaralar, pasif içiciler için tehlike yaratmamaktadır. Çünkü nikotin buharla birlikte havada asılı kalmamaktadır. Bu nedenle de gerçek sigara dumanındakinin aksine havada kısa bir süre sonra yok olmaktadır.

Paylaş Yazıyı

Hakkında Yazar

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Bir Yanıt Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir