Joyetech

Joyetech

Joyetech

 

Elektronik sigara, duman çıkarmayan, buharlaştırıcı bir sistemle sadece buhar çıkaran bir cihazdır. Bu cihazlar arasında öne çıkan da Joyetech olmaktadır. Sigaranın ağız kısmından hava çekilirken içeride bulunan hava sensörü bunu algılamakta ve cihazla bütünleşmiş sistem devreye bildirmektedir. Bu devre derhal çalışmaya başlayarak gücü açmakta ve böylece elektronik sigara cihazının “atomizer” adı verilen parçasındaki titreştirme özelliği bulunan yüksek frekanslı parça devreye girmektedir. Bu kısımda tungsten – volfram teli vardır ve bu tel süratli bir şekilde ısınarak temas halinde bulunduğu alkaloit sıvısını yüksek frekanslı pompa yardımı ile ultrasonik bir titreşim oluşturmaktadır. Bu sayede de 1 mikron boyutunda parçacıkları olan soğuk dumana benzeyen buhar meydana gelmektedir. Meydana gelen bu buhar, nefesle çekilen hava ile birleşerek cihazın kartuşu aracılığı ile dışarı çıkmaktadır. Kartuşun içerisinde sıvı vardır ve bu sıvı bitki özlüdür. Etkisi sigaradan farklı değildir ancak kullanıcıya ferahlık ve tatmin duygusu vermektedir. Bu sayede de elektronik sigara kullanan kişi, gerçek sigara içmiş hissine kapılır. Böylece sigara bağımlılığı giderek ortadan kalkmaktadır. Kartuşun içindeki sıvı içeriği etanol, su, tütün çiçeği, esans, alkaloit ve nikotinden meydana gelmektedir. Arzu edilirse nikotinsiz sıvıların da kullanma imkanı bulunmaktadır.

 

Joyetech İle Sigara Bağımlılığı Bitiyor

 

Joyetech elektronik sigara kullanıldığında normal sigaranın içinde bulunan insan sağlığı için son derece zararlı olan kimyasal maddeler de alınmamış olmaktadır. Bu sayede kanser yapıcı maddelerden de uzak durulmuş oymaktadır. Elektronik sigara kullanıldığında verdiği etki de normal sigara tüketiminden farklı olmamaktadır. Elektronik sigara kartuşları da nikotin seviyesine göre çeşitlendirilmiştir. Sigara tiryakisinin kullanım alışkanlığına göre nikotin seviyesi yüksekten düşüğe doğru kartuş kullanarak inmekte, bu sayede sigaradan kurtulma imkanı elde edilmektedir. Elektronik sigaralar yüksek teknolojili bir üründür. Bu sigaralar üç ana parçadan meydana gelmektedir. Bunlar; pil, atomizer ve kartuştur. Elektronik sigaranın ucunda kartuş ve ağızlık bulunmaktadır ve bu kısmın değiştirilme imkanı bulunmaktadır. Bu kısımda tütün alkaloitinin kullanıldığı kartuş vardır. Kartuşta sağlığa zararlı olacak katran ve kanserojen içerik bulunmamaktadır. Her kullanımda nikotin ihtiyacı karşılanmaktadır.  Kullanıldıkça kartuş bitmektedir ve bu nedenle de yenisi ile değiştirilmelidir. Elektronik sigara kartuşlarında farklı seviyelerde kartuşlar bulunmaktadır. Her kartuşun ömrü ortalama olarak 2 ila 3 paket sigaraya eşittir. Kartuşların da 26 mg’lık yüksek seviye nikotin, 16 mg’lık orta seviye nikotin, düşük seviye nikotin ve 0 mg’lık sıfır nikotin seviyeleri bulunmaktadır. Sigara tiryakisinin bu kartuş seviyelerinden birisini seçmesi ve zaman içinde nikotin seviyesini düşürerek en sonunda sıfır nikotin seviyesine sahip kartuşu kullanması önemlidir. Sonrasında ise elektronik sigarayı bir süre daha kullanarak sigara bağımlılığından tamamen kurtulması hedeflenmektedir.

 

Elektronik Sigaralarda Yüksek Teknolojili Pil Kullanılır

 

Joyetech elektronik sigaralarda atomizasyon odası ve mikro çip bölümü de bulunmaktadır. Her nefes çekildiğinde elektronik sigara aktif hale geçmektedir ve atomizasyon odasında ki mikro çip vardır ve bu mikro çiple çalışan yüksek frekanslı ultrasonik pompa bulunmaktadır. Pompa soğuk duman benzeri buhar oluşturmaktadır. Çekilen nefesle oluşan buhar da kartuştan geçerken tütün alkaloiti moleküllerini üzerine hapsetmekte, böylece kullanıcıya getirmektedir. Elektronik sigaralarda cep telefonlarındaki piller gibi üretilen pil sistemi bulunmaktadır. Bu piller, kullanılmadığı zaman şarjını kaybetmemektedir. İleri teknoloji ile imal edilen bu pil, elektronik sigara birlikte gelen orijinal şarj cihazı ile şarj edilebilmektedir. Bu marka elektronik sigaranın devreye girmesi için bir düğme bulunmamaktadır. Çekilen her nefeste elektronik sigara devreye girmektedir. Ancak elektronik sigarayı kullanırken normal bir sigara gibi kullanmaya dikkat etmek gereklidir. Eğer hızlı ve sık nefes çekilirse elektronik sigarada bazı arızaların meydana gelmesi kaçınılmazdır.

 

/ Genel / Etiketler: , ,

Paylaş Yazıyı

Hakkında Yazar

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Bir Yanıt Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir