Sigarayı bırakmak sağlığı nasıl etkiler yararları ve avantajları

Sigarayı bırakmak sağlığı nasıl etkiler yararları ve avantajları

Kırık bağımlılığı döngüsü

Sigarayı bırakmak beyninizi-teli yeniden ve bağımlılığı döngüsünü kırmak yardımcı olabilir. Beyninde nikotin reseptörlerinin çok sayıda çıkın olma yaklaşık bir ay sonra normale dönecektir.

Keskin işitme

Sigarayı bırakmak işitme keskin tutacak. Hatta hafif işitme kaybı (doğru yön işitme ve bir görev yanlış yapmıyorum) gibi sorunlara neden olabilir, unutmayın.

Daha iyi görme

Sigarayı bırakmak için gece görüş geliştirmek ve sigara gözlerinize yaptığı hasar durdurarak genel vizyon korumaya yardımcı olacaktır.

Ağzınızı

Kimse kirli bir ağız seviyor. Sigara olmadan birkaç gün sonra, gülüşün parlak olacaktır. Sigarayı bırakmak artık önümüzdeki yıllarda sağlıklı ağzınızı devam edecektir.

Temiz cilt

Sigarayı bırakmak anti-aging losyonu daha iyidir. Çıkma lekeleri temizlemek ve erken yaşlanmaya ve kırışıklıklar cildinizi korumaya yardımcı olur.

Azalmış kalp riskleri

Sigara kalp krizi ve kalp hastalığı önde gelen nedenidir. Fakat bu kalp risklerin çoğu sigarayı bırakma basitçe ters olabilir. Çıkma hemen kan basıncı ve kalp hızı düşürebilirsiniz. Kalp krizi riskiniz 24 saat içinde azalır.

İnce kan

Eğer sigarayı bırakmak zaman, kan sulandırıcı ve tehlikeli kan pıhtıları kurma olasılığı daha düşük olacaktır.Daha kolay vücudunuzun etrafında kan taşımak mümkün olacak, çünkü yüreğiniz de, yapmak için daha az iş var olacaktır.

Düşük kolesterol

Sigara bırakma var zaten yağ mevduat kurtulmak olmaz. Ama bu arterlerde yeni yağ mevduat birikimini yavaş yardımcı olacak kolesterol ve kanda dolaşan yağ düzeylerini, düşürecektir.

Akciğerlerde hasara durdur

Akciğerlerin yara izi geri dönüşü yoktur. Bu sizin akciğerlere kalıcı hasar yapmadan önce sigarayı bırakmak için önemli olduğunu nedeni budur. Bırakmayı iki hafta içinde, sen nefes az kısa olabilir, çünkü merdivenlerden yukarı yürümek daha kolay fark edebilirsiniz. Daha sonra kadar beklemeyin; Bugün çıkın!

Amfizem önleyin

Amfizem için tedavisi yoktur. Ama sen akciğerlerde hassas hava kesesi zarar yıllarca yapmış önce, gençken bırakma sonra amfizem gelişmekte korunmanıza yardımcı olur.

Kirpikler Dönüşü

Cilia çok hızlı bir şekilde sigarayı bırakmak sonra tekrar büyümeye ve yeniden kazanç, normal fonksiyon başlar. Bunlar iyileşmek için vücudunuzun ilk şeylerden biridir. İnsanlar bazen ilk sigarayı bırakmak ne zaman her zamankinden daha fazla öksürük dikkat edin. Bu kirpikler yaşama geri geliyor bir işaretidir. Ama sen kirpikler düzgün çalıştığını yaparken soğuk algınlığı ve enfeksiyonlara defetmek için daha olasıdır.

To CloseDNA

Düşük kanser riski

Sigarayı bırakmak oluyor yeni DNA hasarını önler ve hatta zaten yapılmıştır hasarı tamir yardımcı olabilir.Hemen Sigarayı bırakmak kanserine yakalanma riskini azaltmak için en iyi yoldur.

Küçük göbek

Küçük dansöz. Sigarayı bırakmak sizin karın yağ azaltmak ve diyabet riskini düşürür. Zaten diyabet varsa, bırakma kontrol altında kan şekeri düzeyleri tutmanıza yardımcı olabilir.

Normal östrojen düzeyleri

Normal östrojen düzeyleri. Eğer bir kadın iseniz sigarayı bırakmak sonra, sizin östrojen düzeyleri giderek normale dönecektir. Ve gelecekte sağlıklı bir gebelik şansınızı artıracaktır hemen sigarayı bırakma, birgün çocuk sahibi umut.

Cinsel şifa

Şimdi sigarayı bırakmak varsa, erektil disfonksiyon şansınızı düşürmek ve sağlıklı bir cinsel yaşama sahip şansınızı artırabilirsiniz.

Normal beyaz kan hücresi sayımı

Eğer sigarayı bırakmak zaman, vücudunuz neden sigaranın yaralanmaları iyileşmek için başlayacak.Sonunda, beyaz kan hücresi sayımları normale dönecektir ve artık savunmada olacaktır.

Uygun şifa

Sigara bırakma yara ulaşmak ve düzgün iyileşmek yardımcı önemli besin, mineral ve oksijen sağlayan, yaralar kan akışını artıracaktır.

Güçlü bağışıklık sistemi

Güçlü bir bağışıklık sistemi. Eğer sigarayı bırakmak zaman bağışıklık sistemi artık katran ve nikotin maruz kalmaktadır. Bu güçlü olacak ve hasta için daha az olasıdır olacaktır.

Güçlü kaslar

Sigarayı bırakmak kanınızdaki oksijen kullanılabilirliğini artırmaya yardımcı olacaktır, ve kaslarınızı güçlü ve sağlıklı hale gelecektir.

Güçlü kemikler

Sigarayı bırakmak hem şimdi ve sonraki hayatında, kırık riskini azaltabilir. Şimdi bırakma ile güçlü ve sağlıklı kemikler tutun.

/ Genel / Etiketler: ,

Paylaş Yazıyı

Hakkında Yazar

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Bir Yanıt Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir